איך להגיע לפטרה מישראל

נסיעה לפטרה מישראל היא טיול פופולרי לתיירים רבים שמגיעים לארץ, עם מגוון טיולים אפשריים, ניתן להגיע ליעד בקלות, זריזות ויעילות. פטרה, שנקראת עם ״העיר האבודה״, היא אחת משבעת פלאי תבל, מפורסמת בזכות הארכיטקטורה המדהימה שנחצבה בסלע האדום ע״י הנבטים. ישנם טיולים מאורגנים לפטרה מישראל כל יום בשבוע, ובעוד שזה אפשרי להגיע בתחבורה ציבורית באופן עצמאי, אנחנו ממליצים להצטרף לטיולים המאורגנים מטעמי נוחות וערך כלכלי.

להצטרף לטיול מאורגן לפטרה מישראל

טיול מאורגן באורך יום אחד, יומיים, שלושה או ארבעה יוצא כל יום, 7 ימים שבוע לפטרה מישראל. יש טיולים היוצאים כל יום מאילת, תל-אביב וירושלים.

טיולים מאורגנים לפטרה מאילת

טיולים מאורגנים יוצאים כל יום מאילת לפטרה וואדי רם. הטיולים הללו יוצאים מאילת מאחר והמרחק לפטרה יחסית קצר, והמעבר בגבול הערבה מהיר יותר וזול יותר משאר הגבולות (לתשומת לבכם, המעבר בגבול אלנבי ליד ירושלים אפשרי רק אם בידכם ויזה מאושרת מראש, לכן טיולים מאורגנים לא עוברים בגבול אלנבי).

הטיולים המאורגנים לפטרה מישראל מודרכים בשפה האנגלית. אנשי הצוות שלנו ילוו אתכם מהרגע הראשון של הטיול ויספקו לכם ״ראש-שקט״ וחוויה הרבה יותר קלה ויעילה מאשר מטיילים שבוחרים לחצות את הגבול באופן עצמאי. בנוסף, תראו יותר אתרים ויותר מקומות, כולל את מדבר ואדי-רם המרהיב או את עיר הנמל היחידה בירדן, עקבה.

נכון להיום, ישנן ארבע אפשרויות לטיול יום אחד או טיול עם לינה מהעיר אילת לפטרה וואדי רם (כל האפשרויות הללו כוללות את כרטיס הכניסה לשמורת הטבע של פטרה):

מאורגנים לפטרה מירושלים

יש אפשרויות רבות לטיולים מאורגנים לפטרה מירושלים, חלקם עוברים דרך מעבר הגבול הצפוני (בית שאן / מעבר שייח חוסיין) וחלקם עוברים דרך מעבר הגבול באילת. כל הטיולים כוללים את כרטיס הכניסה לשמורת הטבע של פטרה.

טיולים מאורגנים לפטרה מתל-אביב

רבים הבוחרים לנסוע לפטרה ליום אחד מתל-אביב לפטרה, למרות זאת, ישנן מגוון אפשרויות עם לינה שמספקות חוויה ייחודית. כל הטיולים כוללים את כרטיס הכניסה לשמורת הטבע של פטרה.

טיולים פרטיים

למשפחות וקבוצות גדולות, טיולים פרטיים לפטרה יכולים להיות פתרון טוב וגמיש המציע התאמה מדויקת לרצונות וצרכי הקבוצה. כשמדובר על קבוצות גדולות יות, טיול מאורגן פרטי לפטרה לאו דווקא משמעותו שיהיה יקר יותר מלהצטרף לטיול הקבוצתי.

לנסוע לפטרה באופן עצמאי

לנסוע לפטרה מישראל באופן עצמאי אפשרי ע״י מעבר באחד משלושת הגבולות היבשתיים בין שתי המדינות. מעבר הגבול באילת (מעבר ואדי ערבה) ומעבר בית -שאן בצפון (מעבר נהר הירדן) מוציאים ויזה לירדן במקום, בעוד מעבר הגבול אלנבי, בין ירושלים לעמאן, מאפשר מעבר רק לאלו שהוציאו ויזה ירדנית מראש.

חשוב לציין שמטיילים עצמאיים עלולים לחוות זמני המתנה ארוכים במעברי הגבול, ותחבורה ציבורית היא לא האופציה הנוחה ביותר – האופציה הנוחה ביותר היא מונית מאילת או בית-שאן. מס מעבר בגבול עולה בסביבות 107 שקלים לאדם בגבול בית -שאן ובגבול אילת. בצד הירדני, תחבורה ציבורית ומוניות זולות מהמחירים בישראל.

ישנם אנשים שמטיילים באופן עצמאי בין ישראל לירדן. יש מספר מוגבל של טיולים היוצאים מעמאן, ומוניות פרטיות שיוצאות מעמאן לפטרה במחיר של $75 בערך. כשמגיעים לפטרה המטיילים לוקחים מדריך במקום. אבל חשוב מאד לציין שמחיר כרטיס כניסה לשמורת הטבע בפטרה הוא מאד יקר (בערך $130 כרטיס כניסה לאדם ליום אחד), מה שאומר שטיול מאורגן שעולה $199 לאדם הוא תמורה מצויינת לכסף.

הבעיות שעלולות להתעורר כוללות זמני נסיעה ארוכים עיכובים במעבר הגבול ולעיתים קרובות אובדן זמן איכות בפטרה מאחר ולהזמין מראש מדריך איכותי יכול להיות בעייתי. כתוצאה מכך, רוב המטיילים בוחרים באופציית טיול מאורגן, בעוד שהוא מעט יותר יקר, החוויה עצמה קלה ואיכותית הרבה יותר וכוללת גם אתרים נוספים כמו ואדי ראם ועקבה שקשה לטייל באופן עצמאי.