איך להגיע מאילת לפטרה

שאלה נפוצה היא איך להגיע מאילת לפטרה, בעוד רבים המטיילים רואים בעיר הדרומית ביותר בארץ, אילת, כנקודת המוצא לקראת הטיול בפטרה. לנסוע לאילת מפטרה זה יחסית פשוט, וישנן כמה אפשרויות זמינות, תלוי בתקציב, במסגרת הזמן הזמינה ובהעדפות אישיות. ניתן לנסוע מאילת לפטרה כל יום, שבעה ימים בשבוע.

לנסוע מאילת לפטרה עם טיול מאורגן

יש טיולים מאילת לפטרה 7 ימים בשבוע.

טיולי יום אחד מתחילים באילת בסביבות השעה 07:00 בוקר ועוזבים את אתר פטרה בסביבות השעה 19:00. אלו הם טיולים מ״דלת-אל-דלת״, כלומר מתחילים מאחת משלוש נקודות איסוף מרכזיות באילת ומסיימים בכתובת הרצויה באילת. הטיול המאורגן כולל הסעות, מדריך בפטרה, ארוחת צהריים וכרטיס כניסה לשמורת הטבע בפטרה ( שעולה לבדו בסביבות $130 ליום אחד).

מס מעבר הגבול בישראל ($65) לא כלול במחיר באף טיול לפטרה. בנוסף למס זה, יש תשלום נוסף לויזה לירדן בסך $60 וניתן לשלם את סכום זה ביום חציית הגבול במידה ולא ארגנתם ויזה מראש. המחיר של טיולי יום לפטרה מאילת הוא $199, מה שהופך אותם אטרקטיביים במיוחד מבחינת עלות תמורת תועלת ברגע שאתם מחשבים את העלויות הכרוכות בלעשות זאת באופן עצמאי. למידע נוסף על טיולי יום מאילת לפטרה ניתן למצוא כאן: one day tours from Eilat to Petra.

טיולי 2 ימים מאילת לפטרה זמינים גם כן כל יום, 7 ימים בשבוע. ישנן שתי אפשרויות עיקריות לטיולים מסוג זה. הראשונה היא טיול של פטרה 2 ימים two day Petra Tour, טיולל הכולל יומיים בפטרה, מתחיל ונגמר באילת, עם מדריך באתר פטרה ביום הראשון, וזמן חופשי לטייל עצמאית ביום השני. האפשרות השנייה והפופולרית היא פטרה וואדי ראם 2 ימים two day Petra and Wadi Rum Tour, הכוללת טיול ג׳יפים בואדי ראם ביום הראשון, לינה במאהל בדואי, וסיור עם מדריך באתר פטרה ביום השני.

ניתן לארגן טיולים פרטיים מותאמים לפי דרישות מסוימות מאילת לפטרה. אפשרות זו נוחה במיוחד למשפחות וקבוצות שמעדיפות לטייל לבדן, בקצב שלהן, או שרוצה להתאים את לוח הזמנים של הטיול ולכלול אתרים שונים, או מסגרות זמן שונות. לפרטים נוספים פנו אלינו ישירות.

אוטובוס מאילת לפטרה

למרבה הצער, אין אוטובוס סדיר המאפשר לטייל מאילת לפטרה. גם במידה וחציתם באופן עצמאי Crossing independently את הגבול מאילת לעקבה, אין אוטובוסים סדירים מעקבה הנוסעים ישירות לפטרה. חלק מחברות התיירות מאפשרות למטיילים לרכוש מושב בלבד על האוטובוס שנוסע לפטרה – שעולה בדרך כלל בסביבות $50 לכיוון. למרות זאת, כמשכללים את מחיר הכניסה לאתר פטרה ליום אחד, המחיר יוצא יקר יותר ופחות משתלם מלהצטרף לטיול קבוצתי מאורגן. לתשומת לבכם, החל מינואר 2016, חציית גבול הערבה crossing the Arava Crossing ללא ויזה מראש בלתי אפשרית. ניתן למצוא מידע לגבי התקנות כאן changing visa regulations. החדשות הטובות הן שהמצטרפים לטיול קבוצתי מאורגן יקבלו ויזה במקום.

לקחת מונית

מהצד הירדני של גבול הערבה, מונית לפטרה באופן רשמי עולה 54 דינר ירדני (בערך $75), או בשביל הלוך ושוב כולל זמן המתנה של הנהג 87 דינר (בערך $122). ישנה חברה אחת בגבול שמספקת שירות מוניות זה. קחו בחשבון שאתם חייבים לקחת מונית לאחר שחציתם את הגבול לעקבה (11 דינר = בערך $15), ובמהלך טיול של יום אחד זה עלול לקחת זמן. לתשומת לבכם, החל מינואר 2016, חציית גבול הערבה crossing the Arava Crossing ללא ויזה מראש בלתי אפשרית. ניתן למצוא מידע לגבי התקנות כאן changing visa regulations. החדשות הטובות הן שהמצטרפים לטיול קבוצתי מאורגן יקבלו ויזה במקום.

הדרך הטובה ביותר להגיע מאילת לפטרה

אפילו אם אתם לא טיפוסים של טיולים מאורגנים, לקחת את הטיול המאורגן מאילת לפטרה היא בדרך כלל האפשרות הטובה ביותר להגיע לאתר הייחודי הזה. בהתחשב במחיר כרטיס הכניסה לאתר בפטרה, זמני נסיעות (ונוחות), הטיול לא רק דומה במחיר, אלא לעיתים קרובות אף זול יותר מאשר להגיע באמצעות תחבורה ציבורית. רוב הפעמים, הטיול המאורגן מספק חוויה טובה יותר – המדריך בפטרה מוסיף לחוויה וזה משהו בדרך כלל אנשים מסכימים עליו בסופו של יום. ניתן לראות את החישוב כאן למטה:

לקחת טיול יום אחד מאילת לפטרה one day tour from Eilat to Petra

מחיר טיול – $199

מס מעבר – $65

ויזה בירדן – $60

מחיר כניסה לאתר – כלול

ארוחת צהריים – כלול

סה״כ הוצאות ליום הטיול – $324

לטייל באופן עצמאי מאילת לפטרה

מונית מאילת לגבול – $10

מס מעבר – $65

ויזה בירדן (צריכה להיות מאורגנת מראש) – $60

מחיר כניסה לאתר – $130

מונית מעקבה לפטרה – $122

סה״כ הוצאות ליום הטיול – $387, אך ויזה חייבת להיות מאורגנת מראש