איך להגיע מירושלים לפטרה

לעיתים קרובות שואלים אותנו איך להגיע מירושלים לפטרה מאחר ושתי הערים הן מהיפות והעתיקות באזור המזרח התיכון. ניתן להגיע מירושלים לפטרה בפשטות ויש מגוון דרכים שאפשר לטייל בין שני היעדים הללו, נכונים לכל תקציב, לכל פרק זמן ולכל מטרת טיול. ישנם טיולים מירושלים לפטרה 7 ימים בשבוע, עם מגוון שלם של תוכניות לכל טיול.

עדכון דרישות הויזה לירדן בינואר 2016 לא השפיע על הטיולים שלנו מירושלים לפטרה, אך בהחלט מסרבל את היכולת לחצות את הגבול ביעילות באופן עצמאי.

לנסוע מירושלים לפטרה עם טיול מאורגן

ישנם טיולים מירושלים לפטרה 7 ימים בשבוע. המעבר גבול בגשר אלנבי לא פשוט לתיירים לחצות לתוך ירדן, ובגלל שהדרכים היוצאות ממעבר זה די בעייתיות, הטיולים שלנו מירושלים לפטרה עוברים דרך מעבר בית שאן בצפון הארץ או דרך מעבר גבול ערבה בדרום ליד אילת. אם נתבונן במפה, הדרכים הללו עלולות להיראות ארוכות יותר, אך מבחינות יעילות אלו מעברי הגבול הטובים על מנת להיכנס לירדן.

טיולי יום אחד מירושלים לפטרה One day tours from Jerusalem to Petra זמינים כל יום וכוללים את כרטיס הכניסה לאתר בשווי של $130. הטיולים כוללים הסעה מירושלים לאילת, חציית הגבול לירדן דרך מעבר יצחק רבין / מעבר גבול ערבה, והסעה לפטרה. לאחר הטיול בערב, אתם תחזרו לאילת ומשם תסעו חזרו לירושלים. בעוד שהטיולים הללו פופולרים מאד, הם כוללים נסיעות רבות ביום אחד שמייקרות את העלויות לעומת טיולי 2-3 ימים, ולכן הם מומלצים בעיקר לאלו שלחוצים בזמן.

טיולי 2-3 ימים מירושלים לפטרה tours from Jerusalem to Petra זמינים מספר פעמים כל שבוע בשתי וריאציות. אלו הטיולים המומלצים ביותר שלנו להגיע מירושלים לפטרה, לוחות-זמנים נוחים, חוויות מעולות והכי משתלמות – גם הטיולים הללו כוללים את הכניסה מחיר כרטיס הכניסה לאתר פטרה. אפשרות אחת היא טיול לפטרה וואדי ראם 2 ימים מירושלים (יום ראשון ואדי ראם ויום שני פטרה, עם לינה במאהל בדואי), ואפשרות נוספת היא טיול לפטרה, ג׳ראש וצפון ירדן מירושלים (יום ראשון צפון ירדן ויום שני פטרה). טיול ה3 ימים שלנו הוא שילוב של שתי האפשרויות שתיארנו, בו ניתן לחוות את פטרה, ואדי ראם ואת המיטב של צפון ירדן – זוהי חווית טיול אולטימטיבית ודרך מצויינת לראות את פטרה מירושלים.

ניתן לארגן טיולים פרטיים מותאמים לפי דרישות מסוימות מירושלים לפטרה. אפשרות זו נוחה במיוחד למשפחות וקבוצות שמעדיפות לטייל לבדן, בקצב שלהן, או שרוצה להתאים את לוח הזמנים של הטיול ולכלול אתרים שונים כמו ים המלח ומצדה, שניתן להוסיף בקלות לתכנית. לפרטים נוספים פנו אלינו ישירות.

אוטובוס מירושלים לפטרה

בעוד שמבחינה טכנית ניתן לעבור מירושלים לפטרה דרך מעבר אלנבי, אנחנו ממליצים לנסוע קודם כל לאילת, ומשם להמשיך לפטרה. בעוד שישנה תחבורה ציבורית במהלך הלילה מירושלים לאילת, האופציה הטובה ביותר היא לנסוע לאילת ולהישאר שם לילה אחד ומשם לנסוע לפטרה, מאחר והתחבורה הציבורית שנוסעת מירושלים לאילת בלילה תגרום לכך שתחכו כמה שעות בתחנה המרכזית באילת. מאילת, חוצים את הגבול לירדן (שימו לב לתקנות הויזה החדשות new visa restrictionsשאומרות שרק תיירים המצטרפים לטיולים מאורגנים רשאים לקבל ויזה לירדן). ברגע שחוצים את הגבול ונמצאים בצד הירדני, האופציה הטובה ביותר הוא לקחת מונית מהגבול לפטרה. המחיר הרשמי מעקבה לפטרה הוא 54 דינר (בערך $75), או בשביל הלוך ושוב כולל זמן המתנה של הנהג 87 דינר (בערך $122). ישנה חברה אחת בגבול שמספקת שירות מוניות זה. קחו בחשבון שאתם חייבים לקחת מונית לאחר שחציתם את הגבול לעקבה (11 דינר = בערך $15) ובמהלך טיול של יום אחד זה עלול לקחת זמן.

>אנחנו ממליצים להצטרף לטיול מאורגן group tour במקום, שלוקח בחשבון את כל הוצאות הנסיעה, בשני הכיוונים מנקודת האיסוף מירושלים ומבטיח סיוע בחציית הגבול, הסדרת הויזה לירדן לפני הנסיעה והסעות לאתר פטרה עצמו.

אז מה הדרך הזולה והיעילה ביותר לנסוע מירושלים לפטרה?

המספרים מדברים בעד עצמם, ובאופן כללי, הדרך הזולה להגיע מירושלים לפטרה הוא באמצעות טיול מאורגן כחלק מקבוצה. ביססנו את החישוב בהסתמך על מחיר של טיול של 2 ימים מאחר וטיול של יום 1 הוא בלתי אפשרי כלל באמצעות תחבורה ציבורית.

לקחת טיול לפטרה 2 ימים מירושלים  two-day tour to Petra

$399

מס מעבר – $65

ויזה לירדן – $60

מחיר כניסה לאתר – כלול

ארוחת צהריים – כלולה

ארוחת ערב – כלולה

סה”כ הוצאות לטיול – $524 כולל אתרים נוספים כגון ג’ראש, מדבה והר נבו

(או אם בחרתם באופציה של טיול לפטרה וואדי רם 2 ימים ב$524 או טיול המיטב של ירדן 3 ימים ב$574)

לטייל באופן עצמאי מירושלים לפטרה ל2 ימים 

אוטובוס מירושלים לאילת – $35

>מונית מאילת לגבול – $15

מס מעבר – $65

ויזה לירדן – $60

מחיר כניסה לאתר – $130

מדריך בפטרה – $100

מונית מגבול עקבה לפטרה – $75

מונית חזור מפטרה לגבול בעקבה – $75

מונית חזרה מההגבול לאילת – $10

אוטובוס מאילת חזרה לירושלים – $25

לינה במלון 4 כוכבים / מאהל בדואי – $60

סה”כ הוצאות לטיול – $655 וחשוב לציין שיש לדאוג בעצמכם לויזה מראש, ואופציה זו לא כוללת את ואדי ראם, ג’ראש, הר נבו ומדבה.